Country living


Bu sene ani bir kararla, evliliğimizin başından beri oturduğumuz evi değiştirmeye niyetlendik. Sanırım ailemiz için 2013 yılının en radikal kararı olmuştu. Biraz daha konforlu ve geniş bir ev arayaşına girdik. Bu zorlu bir süreçti. Oturmakta olduğumuz evi satıp, bütçemize uygun, tüm gereksinimlerimizi karşılayacak bir ev bulmak hiç de kolay değildi. Birkaç aylık bekleyişten, ev arayaşından sonra kendimizi eşyaları toplarken ve yeni evimize mobilya ararken buluverdik. Evlenirken eşyaları özene bezene almadığımız için bu sefer seçimimi yaparken itinalı, özenli ve zevklerimizi karşılayacak nitelikte olmasında kararlıydık. Mobilya dükkanlarını birbir gezerken daha en başından 'concept' in ne olacağını belirlemem gerektiğini farkedip başa sardım. Biraz otantik, farklılık, tütsü kokan, geçmişten izler taşıyan country tarzı. Evet sanırım buydu beni kendine çeken. Araştırmalarım sırasında kimi mobilya markalarının türlü türlü tarzlara yer verdiğini gördüm. Ancak baştan sona country çalışmış markalar daha içime sinmişti. Mağazalara girdiğimde etkilenmeliydim. Bu tarzda Kuta Home, Sherwood, Origami ve Coastal Homes sayabileceğim başarılı markalar. İş karar verme aşamasına geldiğinde seçimim Kuta Home ve Sherwood oldu. Bu sefer gerçekten içime sinmişti. Yeni evlenecek çiftler kadar heyecanlıydım. Aşağıda resimlerini sizler için çektim.
Cam önünde duran kahverngi deri berjerler ve orta sehpası Kuta'dan. Tam kahve keyfi yapmalık, tütsü yakıp kitap okumalık bir köşe oldu adeta. Olur da yolunuz düşerse ANSE'deki mağazasına kesin uğrayın derim. Evi için modern tarz belirleyip bu mağazaya girdiğinde çoğu insanın fikir değiştirdiğine eminim. Kuta Home'un Ankara ANSE mağazasından ayrı olarak Adana, Antalya ve İzmir'de showroomları yer alıyor. (www.kutahome.com)

Salonun diğer bölümünde yer alan mobilyaların tamamı Sherwood'dan. Kendileri tıpkı Kuta Home gibi sadece country çalışıyorlar.Marka yanında yer verdikleri slogan 'the way of country living'. Mağazada yer alan tüm koleksiyonlar oldukça büyüleyici. Sherwood'un da Ankara ANSE mağazası dışında Ankara Siteler, Mersin, Çanakkale, İstanbul, Bursa, Azarbaycan ve Antalya'da satış noktaları bulunuyor. www.sherwoodfurnitures.com)
Halı ve perdelere gelince, minik oğlumuz Aras'dan fırsat bulduğumuz zaman dilimi kısıtlı olduğundan seçimimiz yine ANSE'den oldu. Güzel de oldu. Halı ve yollukları Step Halı ve Halıcızade'den, perdeyi ise Vedat Perde'den beğendik. 
Son olarak avize ve aydınlatmadan bahsetmek gerekirse country tarzına uygun avize bulmak oldukça zor. Farkettimki hep otantik avizeleri beğeniyorum ve bunların fiyatları oldukça yüksek. Uzun araştırmalarım sonrası internetten bir mağazada gördüğüm ürünün aynısını yarı fiyata buldum. Avize arayışındaysanız muhakkak www.avizedunyasi.net sitesini ziyaret etmenizi öneririm. Oldukça farklı ve güzel ürünler bulabilirsiniz. Yine aynı siteden mobilyalarla uyumlu lambader buldum ve hemen sipariş ettim. 
Yeni evimizin dekorasyonuna yönelik aktaracaklarım şimdilik bunlar.
Bundan sonrai işim aksesuar bulmak. Country tarzına uyum sağlayacak aksesuar bulma konusunda deneyimi olanlardan yararlanmak isterim.

Sevgiyle kalın..


2 yorum:

  1. Burcucum yeni evinizde güle güle oturun, her şey çok güzel olmuştur eminim. Göründüğü kadarıyla da çok güzel. Ortak mobilyalarımız var bu arada :) Benim de favorilerim country mobilyalar ve Sherwood ve Mudo Concept :)

    YanıtlaSil
  2. Tesekkur ederiz Miray'cim. Bekleriz her zaman

    YanıtlaSil