1 yaş kutlaması

Kutlamalardan bahsetmişken Aras'ın 1. yaş günü partisini de paylaşmak istedim. 1 yaş kutlaması her anne ve baba için özeldir. Zorlu bir senenin ardından tüm yorgun savaşçılar bu günü coşkuyla kutlamak ister. Ben ilk bir seneyi böyle bir cümleyle özetleyebilirim. Gerçekten hepimiz birer yorgun savaşçı gibiydik.

Uykusuz geceler, diş çıkarma zorlukları,  katı gıdaya alışma çabaları, emekleme alıştırmaları, tay tay durumları.. derken bir de baktık ki  koca bir yılı koskocaman anılarla geride bırakmışız. Annem, eşim ve benim açımdan oldukça zorlu, yorucu ama çok çok da keyifli bir dönemdi diyebilirim. Anne olmak dünyada gerçekten tarifi çok zor bir duygu. Kelimelere dök deseniz dökemem. Anlatılmaz yaşanır diyebileceğim cinsten...

Gelelim doğum günü partisine. Yer arayışına girdiğimde birkaç yeri araştırdıktan sonra doğum gününü Liva İncek'te  yapmaya karar verdik. 25 kişilik bir hazırlığa giriştik. Pasta ve menü seçimini yaptık.
Mekanın süslemelerini eşim ve ben aynı günün sabahında misafirler gelmeden yaptık. Liva bize başka kimselerin yer almadığı bir yer ayırmıştı. Havanın sıcak olması dışında oldukça sakin ve rahat geçirdik diyebilirim.Misafirlerin gelmesinin ardından parti başladı. Parti Aras'ın baya hoşuna gitmişti. Etrafa gülücükler dağıtıyor, kucaktan kucağa gezip balonlarla süslerle oynuyordu.Gelen hediye paketlerine meraklı gözlerle bakıyordu. Sonlara doğru uykusu geldi ama hiç huysuzluk yapmadı. Sanırım doğum günü çocuğu olduğunu hissetti :)

Hevesle beklediğimiz doğum günü partisi Aras ve bizim için oldukça eğlenceli ve neşeli geçmişti.Günün sonunda herkes iyi dileklerle hediyelerini vererek mekandan ayrıldı. O günden kalan fotoğraflara baktığımda Aras'ın şu an aslında ne kadar da büyüdüğünü ve biran önce büyüsün diye geçsin istediğimiz zamanın aslında çok hızlı geçtiğini farkediyorum.

Nice yaşlara...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder