Gezme-Tozmaca V4:Amsterdam Seyahati

Yine kendimle baş başa çıktığım bir iş seyahatinde bu sefer yolum Amsterdam'a düştü. Amsterdam gitmeden önce hakkında çok şey duyduğum bu yüzden de merak ettiğim bir Avrupa şehriydi. 

Amsterdam'ın ünlü meydanı neresi derseniz Dam Meydanı derim. Oldukça hareketli ve canlı bir meydan olmasının yanında Barcelona La Rampla'dakine benzer şovlara rastlamanız mümkün. Burada yer alan Madame Tussauds'a da uğrayıp ünlülerle fotoğraf çektirebilirsiniz :) Bir başka önereceğim müze de Van Gough. Zaten ikisi de bir hayli bilindik ziyaret noktalarıdır.

Amsterdam'da başka nerelere mi gidilir? Anne Frank's House'un mahallesi olan Jordaan'a gidilir, kanal turu yapılır. Öğleden sonra Red Light District, akşam Escape ya da Three Sisters bilmem anlatabildim mi?

Unutmadan çiçek sevenler için Bloemenmarkt mükemmel, her yer adeta gökkuşağı gibi, rengarenk. Lalelerden ayrı kalmamak adına lale soğanlarından dönüşte yanında getirmeyen kalmasın.

Alışveriş için Kalverstraat on numara. Vee son olarak gastronomiye girecek olursak ünlü bira markaları Heineken'e hemen hemen her yerde rastladım. Yediğim herşeyi anlatmak yerine demem o ki Arjantin Bifteği'ni tadınız. Bunun için Rancho'ya uğrayabilirsiniz. 

See u in Amsterdam ;)

2 yorum:

  1. Merhaba ,
    Ben de sizin bloğunuza üye oldum ...
    Amsterdam bir Şehirkolik olarak sıralamamda ilk 3 arasında ... Roma ve Prag ile birlikte ... Amsterdam daima davetkar ... Sanırım bir kez daha düşecek bizim ailenin yolu o romantik kanal aralarına :))

    YanıtlaSil
  2. Bloğuma hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Venedik de oldukça romantik bir şehir gittiniz mi bilmiyorum

    YanıtlaSil