Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanmalı

Malumunuz bebeklerin ciltleri oldukça hassastır. Böyle olunca teninin direk temas ettiği çamaşırların seçiminden tutun, bunları nasıl yıkayacağınız ve ütüleyeceğinize kadarki süreç, oldukça dikkat ve itina gösterilmesi gereken bir husustur

Bebeklerin ciltleri neden mi hassas? Ciltlerindeki yağ tabakası oldukça ince ve henüz dış dünyaya maruz kalmayan cilt oldukça korunaksız. Bu durumdayken uygun olmayan deterjan ve kıyafet kullanımı tahrişler, kızarıklıklar ve hassasiyet yaratabilir.

Kıyafet seçiminde mümkünse yenidoğanlar için üretilmiş organik ya da pamuksu, üzerinde sert cisimler, objeler içermeyen türler tercih edilmelidir.Yeni aldığınız kıyafetlerin üzerinde yer alan etiketler de yıkama öncesi muhakkak kesilmelidir.

Yıkama işlemine geçecek olursak. Kendi çamaşırlarınızdan ayrı yıkamanız da önemli. Zaten yetişkinler için kullanılan deterjanlar da bebeğinizin cildinde hassasiyet yaratabilir.Mümkünse bebekler için özel üretilen deterjanlar/sabun tozları tercih edilmelidir.Çamaşır suyunun kullanılmamasına da özen göstermelisiniz.Yıkama işlemi sonunda bebek deterjanı da olsa durulamanın da itinayla yapılması gerekir.

Benim kullanmayı tercih ettiğim deterjanlar:

Bebek çamaşırları mümkünse açık hava ve bol güneş altında kurutulmalı. Yüksek ısıda ütülenmelidir.

Sağlıklı günler dilerim.

4 yorum:

 1. Benim de bebegim var bu yazı iyi oldu

  YanıtlaSil
 2. çok önemli bir konu gerçektende.ben daha çok dalin sıvıyı tercih ediyorum.ilk fotoğraftaki deterjanın markası nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de sıralamada en çok kullandığım deterjandır dalin sıvı. En baştaki deterjanın markası 'seventh generation'.

   Sil