Duyduk duymadık demeyin

Ne zamandır ara verdiğim blog yazılarıma 2. defa anne olma heyecanıyla döndüğümü sizlere bildirmek isterim. Oğlum hızla abi olmak yolunda ilerliyor. Hamileliğimde 3 ayı geride bırakmış durumdayım. Oldukça zor bir 3 ay geçirdim diyebilirim. Doktorun her hamilelik aynı olmaz deyişiyle idrak ettim ki bu seferki ilk seferki gibi rahat geçmeyecek. Oysa ilk hamilelik dönemim kalça ağrısı dışında oldukça rahat geçmişti. Cinsiyetimiz henüz belli değil, ailecek meraklı bir bekleyişteyiz.

Sabah ve akşam bulantıları, halsizlik, baygınlık hissi, enerji azlığı çalışan bir anne olan beni oldukça yordu. Bir yandan oğlumun yeni kreşe başlaması o nedenle hastalık bombardımanına tutulması da üstüne güzelce toz biber ekti. Zor geçen günlerden sonra oğlum ve ben şu an gayet iyiyiz. Önümüzde baş başa geçireceğimiz 6 ayımız var. Bu süreyi oldukça verimli ve eğlenceli geçirmeyi istiyorum. O yüzden de 14. haftanın bitmesi ile enerji ile dolmayı ümit ediyorum.

Bilindiği gibi birinci trimester yani ilk 3 aylık dönem bebeğin organ gelişiminin başladığı ve tamamlandığı ve aynı zamanda anne adayının da gebeliğe :uyum sağlamasının gerçekleştiği dönemdir. O yüzden uykunuza, beslenme düzeninize oldukça dikkat etmeniz, hasta olmamanız, ilaç kullanmamız, kimyasallardan ve stresten uzak durmanız önemli. Ben öyle yapmaya çalışıyorum ;)
Sevgiyle kalın...

10 yorum:

 1. ben hemen soyleyim kız olacak :) sağlıklı olsun tabii de 2.ler ve ozellikle kızlar genelde böyle oluyor :) Allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Ben de merakla bekliyorum

   Sil
  2. Benim de içimden kız geçti. Ki ben bebek cinsiyeti tahminimde pek yanılmam. Merakla bekliyorum bebişin cinsiyetini

   Sil
  3. Bakalım sağlıklısı olsun. Öğrendiğimde haber veririm :) Çok teşekkürler bakalım tahmin tutacak mı. Sevgilerimle

   Sil
 2. tebrik ederim:)))sağlıkla,mutlulukla gelsin inşallah...sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Allah tamamına erdirsin, sağlıkla sıhhatle alın kucağınıza :)

  YanıtlaSil
 4. cok tesekkurler cok naziksiniz

  YanıtlaSil
 5. Paylaşımlarınız harika ilgiyle takip ediyorum. Başarılar.
  http://www.remtamutfak.com

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar
  Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Bloğunuzu yeni keşfettim ve çok beğendim. Bende beklerim sevgilerle..
  http://hayatimyolculuk.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil